8 بهمن 1400

 

همانطور که می‌دانید، فیلترها بخش مهمی از سیستم خودرو هستند. برای اینکه خودرو در بهترین کارایی و عملکرد خود باشد، مطمئن شوید که سیستم‌های فیلتراسیون خودروی شما در وضعیت مناسبی قرار دارند. در صورتی که از فیلتر نامرغوب در خودرو استفاده شود می‌تواند عواقب زیاد و هزینه‌بر داشته باشد.

تاثیر فیلتر نامرغوب روی موتور

فیلتر نامرغوب ممکن است، تاثیر بد روی موتور داشته باشد. اگر از یک فیلتر با کیفیت پایین استفاده شود، موتور شما بیشتر در معرض زباله‌ها و آلاینده‌ها قرار می‌گیرد. همچنین می‌تواند میزان کثیفی و  گرد و غبار در روغن موتور شما را افزایش دهد که می‌تواند سایش قطعات متحرک موتور را افزایش دهد.

تاثیر فیلتر نامرغوب روی سیستم سوخت

فیلتر هوای بی‌کیفیت از رسیدن حجم لازم هوای تمیز به موتور جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود بر سیستم‌های کنترل آلایندگی خودرو تأثیر بگذارد. در نتیجه کم شدن جریان هوا و ایجاد یک مخلوط هوا و سوخت، می‌تواند شمع ها را آلوده کند.

تاثیر فیلتر نامرغوب روی محیط و سلامن انسان

استفاده از فیلترهای نامرغوب و بی‌کیفیت بر محیط نیز تأثیر می‌گذارد. پلاستیک‌ها، اسیدهای سمی باتری و سایر محصولات ممکن است در محیط باقی بمانند. بیشتر اثرات زیست محیطی خودروها، شاید 80 تا 90 درصد، به دلیل فیلترهای بی کیفیت و انتشار آلودگی هوا و گازهای گلخانه ای است که به گفته دانشمندان باعث گرم شدن کره زمین می‌شود.

اگزوز یک خودرو، هیدروکربن‌ها و اکسیدهای نیتروژن را آزاد می‌کند که با هم با نور خورشید واکنش می‌دهند و ازون سطح زمین را افزایش می‌دهند. اگزوز خودرو همچنین مونوکسید کربن را که سلامت انسان را تهدید می‌کند و دی اکسید کربن را که به طور قابل توجهی در گرم شدن کره زمین نقش دارد، را آزاد می‌کند.

مشکلات فیلتر نامرغوب

یکی دیگر از مشکلات فیلترهای نامرغوب این است که آب پاشیده شده از جاده می‌تواند فیلترها را خیس کند. این آب می‌تواند باعث زنگ‌زدگی بدنه فیلتر شود. به طور کلی این نوع مشکلات فقط با فیلترهای باکیفیت پایین رخ می‌دهد، زیرا آنها با دقتی که فیلتر اصلی یک برند خوب ارائه می شود، ساخته نمی‌شوند. بنابراین اگر می‌خواهید یک فیلتر با کیفیت بالا و مرغوب نصب کنید، فقط یک فیلتر اصل را از یک شرکت معتبر فیلترهای خودرو خریداری کنید، شرکت فیلتر سرکان بیشتر از 50 سال است که انواع فیلترهای درجه یک تولید می‌کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *