8 بهمن 1400

تصور کنید روبروی انواع مختلف فیلتر روغن در قفسه ای ایستاده اید که می توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید؛ فیلترهایی که مشابه هم هستند و تنها چند تفاوت جزئی در بین آن‌ها وجود دارد. اعدادی که روی فیلترها وجود دارد شناسه‌های منحصربفرد فیلترها هستند. در هنگام انتخاب یک فیلتر روغن مناسب سوالاتی که باید به جواب رسید؛ کدام فیلتر را باید انتخاب کرد؟ در انتخاب فیلتر کدام گزینه‌ها را باید مدنظر قرار داد؟

انواع مختلف فیلتر روغن در برندهای مختلف در بازار وجود دارد در ابتدا نکته مهمی که در هنگام خرید فیلتر روغن باید بدانید، پیشنهادی است که در کتابچه راهنمای خودرو شما داده شده است، انتخاب فیلتر روغن مناسب با مشخصات فنی خودرو شما. در مرحله بعد باید به نکات ظاهری و استانداردهایی توجه کنید که در ادامه به بیان آن‌ها می‌پردازیم.

 

همانطور که می‌دانید، اجزای داخلی فیلترها قابل دیدن نیستند که اتفاقا کار اصلی فیلتراسیون را این اجزا انجام می‌دهند.  ظاهر بیرونی همه فیلترهای روغن تقریبا به یک شکل است اما اگر دقت کنید متوجه خواهید شد مشخصه‌هایی وجود داره که با توجه به آن‌ها می‌توان یک فیلتر مناسب و باکیفیت را انتخاب کرد. در هنگام خرید فیلتر روغن باید به اصالت کالای خریداری شده، کدشناسایی محصول و سلامت ظاهری فیلتر توجه کنید.

در هنگام خرید فیلتر روغن به چه مواردی باید دقت کرد؟

  • دارای علامت استاندارد روی بدنه به همراه کد استاندارد قابل پیگیری
  • دارای گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی باشد
  • روی بدنه آسیب دیدگی، فرورفتگی و حتی غر شدگی وجود نداشته باشد.
  • دارای بسته بندی مناسب باشد
  • توسط یک شرکت معتبر فیلترسازی ساخته شده باشد.

 

به شما توصیه میکنیم هنگام تعویض فیلترهای خودرو حتما موارد توصیه شده در فیلم را جدی بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *