8 بهمن 1400

به نظر شما بهترین زمان تعویض فیلتر روغن چه زمانی است؟

زمان تعویض فیلتر روغن

بسیاری از کارشناسان این حوزه بر این باورند که هم زمان با تعویض روغن موتور، فیلتر روغن نیز عوض شود. این موضوع کاملا درست و صحیح است و با جا به جایی به موقع فیلتر روغن خودرو، می‌توان سلامت موتور خودرو را تضمین کرد. تعهد به زمان مناسب برای تعویض فیلتر باعث نرم کارکردن موتور، کاهش اصطحلاک قطعات داخل موتور، حذف دوده ناشی از احتراق، بهبود فرایند روغن کاری و… است.

 

آیا باید روغن و فیلتر روغن ماشین را همزمان تعویض کرد؟

بله. مسئله مهمی است که فیلتر روغن و روغن موتور خود را همزمان تعویض کنید.

چرا؟ زیرا یک فیلتر روغن قدیمی حاوی روغن آلوده به همراه اضافات و آلودگی است و با عدم تعویض آن با روغن موتور، باعث می‌شود آلودگی‌های درون فیلتر درون روغن موتور تمیز و تازه شود و مستقیم داخل موتور شود. با تعویض نکردن فیلتر در کنار روغن موتور تا اندازه‌ای زحمت تعویض روغن موتور شما به هدر خواهد رفت زیرا به زودی روغن تمیز، دچار آلودگی و ناخالصی می‌شود.

از طرفی به مرور با عدم تعویض، روزنه‌های فیلتر روغن گرفته و فیلتر کارایی خود را از دست می‌دهد.

 

با تعویض همزمان روغن موتور و فیلتر روغن، از آسیب‌های جدی به موتور و پرداخت هزینه‌های اضافی در آینده جلوگیری می‌شود. هرچه فیلتر روغن شما بیشتر مسدود شود، احتمال آسیب دیدن موتور بیشتر است. خیلی ها سعی می کنند فقط با تعویض روغن موتور هزینه ها را کاهش دهند، اما فیلترهای روغن از مقرون به صرفه ترین قطعات خودرو هستند و می توانند خودروی شما را از آسیب های گران قیمت موتور نجات دهند.

به همین دلیل است که توصیه می کنیم فیلتر روغن خود را همزمان با تعویض روغن موتور تعویض کنید.

 

یکی از همکاران سرویسکار خوبمون پاسخ شما رو در این ویدئو به طور کامل شرح داده، با ما همراه باشید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *