17 اردیبهشت 1403

فیلتر ماشین آلات راه سازی

در صنعت راهسازی ماشین آلات بسیار متعددی مورد استفاده قرار می‌گیرد که هر یک نقش مهمی ایفا می‌کنند. در این دستگاه‌ها نیز قطعات بسیار مهم و کاربردی با نام فیلتر نصب می‌شود. این فیلترهای ماشین آلات به عنوان مهم‌ترین قطعه آنها نقش مهمی در مکانیزم دستگاه به عهده دارند. بررسی عملکرد این فیلترها و بازرسی دوره‌ای آنها بسیار مهم است؛ چرا که در صورت آسیب دیدگی و فرسودگی ممکن است قطعات دستگاه به خوبی عمل نکنند.

 معمولاً ماشین آلات راهسازی دائماً با گرد و خاک در تماس هستند که ورود این گرد و خاک به قسمت‌های مختلف ماشین آلات خطرناک است. این فیلترها دارای چنان قدرتی هستند که از ورود گرد و غبار و مواد مخرب به داخل قطعات مختلف یا دستگاه جلوگیری می‌کنند. فیلتر ماشین آلات راه سازی شامل انواع مختلفی هستند که در ادامه به معرفی تک تک آنها می‌پردازیم.

انواع فیلتر ماشین آلات راه سازی

برای جلوگیری از ورود گرد و خاک به داخل قسمت‌های مختلف ماشین آلات راه سازی قطعاً فیلترها نقش مهم و حیاتی به عهده دارند. برای تمامی ماشین آلات نمی‌توان تنها یک مدل فیلتر را به کار برد، بلکه شامل تنوع زیادی از فیلترهایی هستند که بر اساس شرایط و نوع دستگاه می‌توان این فیلترها را انتخاب کرد.

فیلتر هیدرولیک

فیلتر هیدرولیک جزو بهترین و مهم‌ترین فیلتر ماشین آلات راه سازی با عملکرد بسیار عالی است. این قطعات معمولاً روی سیستم هیدرولیک به صورت پرفشار و کم فشار قرار می‌گیرند. این مدل‌ها تقریبا از نوع فیلتر روغن هستند که گاهی می‌توان آنها را جایگزین یکدیگر کرد؛ اما در صورتی که دبی جریان عبوری و فشار سیال بررسی شود. با استفاده از چنین محصولاتی طول عمر قطعات هیدرولیکی دستگاه و همچنین تجهیزات حساس در برابر گرد و خاک را افزایش می‌دهید.

مدل‌های هیدرولیکی معمولاً بیشتر از نوع پیچی و با یک بدنه به شکل قوطی هستند که در داخل آنها کارتریج قرار دارد. همین کارتریج‌ها از جنس سلولز هستند که حالت چین چین یا پیچی آنها باعث می‌شود تا سیالات، بیشتر در تماس این سطح قرار بگیرند. بدون شک، چنین مدل‌هایی بیشترین کاربرد را در ماشین آلات هیدرولیکی راهسازی دارند و طول عمر این دستگاه‌ها را نیز افزایش می‌دهند.

 

فیلتر هوا

فیلتر هوا یکی از پرکاربردترین انواع دستگاه‌هایی است که جهت حذف آلودگی هوا برای ماشین آلات راه سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قطعات بسیار پرکاربرد معمولاً وظیفه پاکسازی هوای داخل موتور را به عهده دارند. با جلوگیری از ورود ذرات ریز گرد و خاک و دیگر آلاینده‌های شیمیایی باعث افزایش طول عمر موتور می‌شوند. اگرچه وظیفه این تجهیزات محافظت از موتور است؛ اما به دلیل جلوگیری از ورود ذرات گرد و خاک از میل سوپاپ، یاتاقان و رینگ پیستون نیز محافظت می‌کند.

 شما می‌توانید این محصولات را در انواع مدل‌های سلولزی، اسفنجی و حتی کتان به تناسب نیاز خود تهیه کنید. برای ماشین آلات راه سازی معمولاً به دنبال فیلترهای قدرتمند و با کیفیت‌تری هستند؛ زیرا بیشترین آلودگی به دلیل قدرت جذب بالا‌تر، از طریق هوا وارد ماشین آلات می‌شود.

فیلتر روغن

فیلتر روغن بی‌‌نظیرترین نوع فیلتری است که برای محافظت از ماشین آلات راهسازی استفاده می‌شود. معمولاً برای موتورهای احتراقی چنین محصولاتی مورد نیاز هستند؛ چرا که حرارت بالای موتور را کاهش می‌دهند. روغن یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عناصر روی سلامت موتور است که قطعاً به پاکیزگی و تمیزی آن نیز بستگی دارد. فیلتر روغن نیز برای خالص سازی روغن و حذف آلاینده‌های موجود در آن به منظور افزایش طول عمر و سلامت موتور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فیلتر سوخت

اگر بخواهیم به یکی از پرکاربردترین انواع فیلتر ماشین آلات راه سازی اشاره کنیم، قطعاً فیلتر سوخت نقش بسیار مهمی دارد. این تجهیزات را با نام فیلتر بنزین نیز می‌شناسند که معمولاً برای سلامتی و عملکرد موتور مهم هستند. سوخت مهم‌ترین عامل عملکرد موتور است که باید از آلودگی‌ها دور باشد. در صورت وجود هرگونه آلودگی قطعاً عملکرد موتور و به طور کلی سیستم تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

راهنمای خرید فیلتر ماشین آلات راهسازی

تمامی فیلترهای ماشین آلات راهسازی و به ویژه معدنی را جهت جلوگیری از گرد و خاک، روغن، سوخت و حتی سیالات هیدرولیک مورد استفاده قرار می‌دهند. عملکرد دستگاه‌های مختلف راهسازی، به کیفیت فیلتر آنها بستگی دارد. برای انتخاب بهترین فیلترهای بازار بد نیست به راهنمای خرید توجه داشته باشید.

هدف با کاربرد

تنوع زیادی از انواع فیلترها هم اکنون در بازار وجود دارد که هر کدام از آنها برای کاهش یا حذف آلاینده‌های مختلفی طراحی شده‌اند. با بررسی هدف و نوع کاربرد، یک فیلتر مناسب را با قیمت مقرون به صرفه انتخاب کنید.

برند

شرکت‌های زیادی در زمینه تولید انواع فیلتر ماشین آلات راه سازی فعالیت می‌کنند که قطعاً تمامی آنها سطح کیفیت یکسانی ندارند. اگر به دنبال با کیفیت‌ترین محصولات بازار هستید، حتماً تولید شرکت‌های معتبر را انتخاب کنید.

قیمت

گاهی می‌توان در بین چندین نوع فیلتر موجود در بازار تمامی آنها را برای یک دستگاه استفاده کرد؛ چرا که بسیاری از فیلترها با یک هدف طراحی شده‌اند. شما می‌توانید در صورت یکسان بودن هدف و کاربرد و همچنین کیفیت به بررسی قیمت محصول پرداخته و در نتیجه مقرون به صرفه‌ترین آن را انتخاب کنید.

کیفیت

گاهی انتخاب یک مدل فیلتر ماشین آلات راهسازی در بین مدل‌های مختلف به تناسب نوع کاربرد اهمیت دارد. بسیاری از افراد تنها به دنبال انتخاب آن مدل هستند و به کیفیت توجهی نمی‌کنند. قطعاً کیفیت مهم‌ترین عامل تاثیرگذار روی عملکرد فیلتر است، در غیر این صورت این تجهیزات نمی‌توانند فرآیند فیلتراسیون را به خوبی انجام دهند.

مقایسه محصولات

شما کاربران پس از مشخص نمودن نیاز خود، می‌توانید به بخش خرید سایت ها مراجعه کرده و پس از مقایسه محصولات با یکدیگر، بهترین گزینه ممکن برای خود را انتخاب نمایید. اما به برندهایی مثل فیلتر سرکان اعتماد بیشتری داشته باشید.

نتیجه

فیلتر ماشین آلات راه سازی شامل تنوع زیادی از انواع فیلترهایی هستند که نقش مهمی در عملکرد یا بهبود عملکرد ماشین آلات مختلف راهسازی دارند. کاربرد این فیلترها برای ماشین آلات راهسازی بسیار مهم‌تر از ماشین آلات و دستگاه‌های صنایع دیگر است. این دستگاه‌ها بیشتر در معرض گرد و خاک یا آلودگی قرار دارند که این گرد و غبار به قطعات مختلف دستگاه آسیب می‌رساند.

 با کیفیت بودن این فیلترها و عملکرد بهتر آنها نیز بسیار مهم است، از این رو هنگام خرید باید به کیفیت و برند توجه داشته باشید. به دنبال انتخاب بهترین فیلترهای بازار از کارشناسان سایت فیلتر سرکان مشورت بگیرید. قطعاً فیلترهای این مجموعه با قیمت مقرون به صرفه و بالاترین کیفیت در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.


One thought on “معرفی فیلتر ماشین آلات راه سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *