29 فروردین 1403

یکی از مهم‌ترین اجزای خودروی سواری فیلتر است که به عملکرد بهتر آن کمک می‌کند و به همین دلیل در زمان تهیه این محصول برای دستیابی به کیفیت مناسب، توجه به برند فیلتر ماشین سواری اهمیت زیادی دارد.

چنانچه از یک فیلتر نامناسب استفاده کنید، این قطعه بر روی فرآیند احتراق و در نهایت بازدهی ماشین تاثیر منفی می‌گذارد و قطعات مختلف خودرو را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد.

اهمیت توجه به برند فیلتر ماشین

یکی از اجزای ضروری سیستم خودرو که موتور را در برابر آلاینده و ذرات ناخالصی محافظت می‌کند، فیلتر است که معمولا برای عملکرد مناسب ماشین باید به‌صورت دوره‌ای تعویض شود.

در بخش‌های مختلفی از خودرو فیلترهایی به‌کار می‌رود که درصورت ایجاد مشکل یا مسدوشدن آن‌ها، عملکرد خودرو دچار اختلال خواهد شد و همین مسئله اهمیت توجه به انتخاب یک محصول مناسب را بیشتر نشان می‌دهد.

درضمن با توجه به اینکه برندهای متنوعی با قیمت و کیفیت‌های مختلف به بازار عرضه می‌شود، لازم است که شما با آگاهی کامل نسبت به انتخاب برند فیلتر ماشین سواری اقدام کنید.

بهترین برند فیلتر ماشین سواری چه ویژگی هایی دارد؟

شناخت بهترین برند تولیدکننده فیلتر به شما کمک خواهد کرد تا در زمان نیاز به این محصول بتوانید فیلتری را انتخاب کنید که کارایی خوبی را در اختیار شما قرار دهد و از بروز خرابی برای ماشین جلوگیری کند.

بر همین اساس زمانی که قصد خرید یکی از انواع فیلتر را داشته باشید، برای اینکه بتوانید بهترین برند فیلتر خودروهای سواری را انتخاب کنید، باید معیارهایی به شرح زیر را در نظر بگیرید.

تنوع در تولید فیلتر خودرو سواری

فیلتر نوعی قطعه مصرفی در خودرو به‌شمار می‌رود که وظیفه اصلی آن انتقال هوا، سوخت و ارسال روغن تمیز به بخش‌های مختلف ماشین است که در هنگام انتخاب بهترین برند فیلتر ماشین سواری باید به تنوع محصولات عرضه‌شده توسط تولیدکننده دقت کنید.

با توجه به این مسئله بهتر است بدانید که انواع مختلف فیلترهایی که برای خودروهای سواری مورد استفاده قرار می‌گیرند، شامل مدل‌های زیر است که هرکدام در بخش خاصی کاربرد دارند:

  • هوا: در ورودی هوا به محفظه موتور از این نوع فیلتر استفاده می‌شود تا از ورود ذرات ناخالصی و گردو‌غبار به این قسمت جلوگیری کند، درضمن برای ورودی فن به کابین داخلی نیز این مدل کاربرد دارد که به آن فیلتر کابین گفته می‌شود.
  • روغن: وظیفه این فیلتر جلوگیری از ورود آلایندگی، روغن آلوده و ذرات فلزی به اجزای داخلی موتور است که به‌طور معمول از جنس سلولز ساخته می‌شود.
  • سوخت: اینکه سوخت خودرو عاری از هرگونه آلودگی باشد، یک امر مهم و ضروری است که برای این منظور از فیلتر سوخت استفاده می‌شود.

ازآنجایی‌که این قطعه مصرفی در تعیین عملکرد بسیاری از سیستم‌های داخلی خودرو کاربرد دارد، شما باید به‌خوبی بهترین برند فیلتر خودرو سواری را بشناسید تا از بروز هرگونه مشکل احتمالی جلوگیری کنید.

استفاده از بهترین و باکیفیت ترین مواد اولیه برای ساخت فیلتر خودرو

عاملی که باعث می‌شود تا یک فیلتر عملکرد بهینه‌ای را برای خودرو ارائه دهد، جنس و کیفیت مواد اولیه است که می‌تواند از نوع کاغذی، فیبری، کتان، اسفنجی یا سلولزی باشد که در این بین مدل‌های کاغذی طول‌عمر کم‌تری دارند.

معیارهای مختلفی را می‌توان در نظر گرفت که نشان می‌دهد یک برند خاص برای تولید فیلترهای خود از بهترین مواد اولیه استفاده می‌کند که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

  • ازجمله مشخصات بهترین برند فیلتر ماشین سواری که از مواد اولیه باکیفیت ساخته می‌شود، این است که قدرت جذب بالایی دارد و به‌راحتی آلاینده‌ها را نگه می‌دارد.
  • فیلتری که از باکیفیت‌ترین مواد ساخته می‌شود، در برابر فشارهای فیزیکی و حرارت بالا، مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد و به‌سرعت دچار آسیب نخواهد شد.
  • اگر با نصب فیلتر روی قسمت‌های مختلف خودرو متوجه شوید که این محصول تغییر شکل نمی‌دهد، به‌عنوان عامل مهمی برای برخوداری از مواد اولیه باکیفیت مد نظر قرار می‌گیرد.

برخوداری از استانداردهای لازم برای تولید فیلتر ماشین

برای تولید فیلترهای مختلف مانند بسیاری دیگر از محصولات، استانداردهای در نظر گرفته می‌شود که باید گفت این مورد عامل مهمی برای انتخاب بهترین برند فیلتر ماشین سواری به‌شمار می‌رود.

زمانی که این محصول تولید می‌شود، باید براساس تست‌های آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گیرد تا ازنظر کارایی، کیفیت مواد و مقاومت در برابر فشارهای واردشده تاییدیه لازم را کسب کند.

در همین راستا توجه به این نکته ضروری است که بهترین برند سازنده باید از استانداردهای ایزو، ملی ایران و EAC برای تولید انواع فیلترهای هوا، روغن، کابین و سوخت استفاده کند.

ارائه خدمات پس از فروش برای عرضه فیلتر خودرو

از دیگر ویژگی‌هایی که به شما نشان می‌دهد بهترین برند فیلتر ماشین سواری را چگونه انتخاب کنید، توجه به خدمات پس‌از فروش است که درصورت بروز آسیب‌های ناخواسته، امکان تعویض قطعه معیوب را برای شما فراهم می‌کند.

ارائه قیمت منصفانه برای انواع فیلترهای خودرو سواری

شما به‌طور مداوم به این محصول نیاز دارید و شاید تصور کنید که خرید یک نمونه ارزان ازنظر اقتصادی به‌صرفه است، درحالی‌که کیفیت فیلتر نقش تعیین‌کننده‌ای در قیمت دارد و به کارایی بهتر ماشین کمک می‌کند، پس عدم‌توجه به این مسئله خسارت‌های زیادی را برای شما به وجود می‌آورد.

در واقع چیزی که باید دررابطه‌با انتخاب بهترین برند سازنده فیلتر ازنظر قیمت مورد بررسی قرار دهید، این است که هزینه لازم برای خرید این محصول متناسب با طول عمری که دارد، به‌صرفه است یا خیر.

 

فیلتر سرکان بهترین برند فیلتر خودروهای سواری در ایران

با توجه به ویژگی‌های مختلفی که مطرح شد، اگر به‌دنبال انتخاب بهترین برند فیلتر ماشین سواری هستید، باید گفت که درحال‌حاضر در کشور ما فیلتر سرکان به‌عنوان یکی از معتبرترین تولیدکنندگان شناخته می‌شود.

فیلتر سرکان از اولین شرکت‌های تولیدکننده فیلتر در ایران است که توانسته استاندارد ملی کشور را به‌دست بیاورد، ازطرفی تلاش برای حفظ و ارتقای کمیت و کیفیت محصولات، یکی از اصول اساسی این برند محسوب می‌شود.

چنین مواردی باعث می‌شود این برند به‌عنوان یک مرجع مناسب برای خرید انواع فیلترهای خودرو سواری در بازار ایران در نظر گرفته شود که محصولات خود را براساس استاندارد و با استفاده از باکیفیت‌ترین مواد می‌سازد.

جمع‌بندی

زمانی که می‌خواهید بهترین برند فیلتر ماشین سواری را انتخاب کنید، توجه به ویژگی‌های مختلف می‌تواند دراین‌زمینه به شما کمک کند که شامل به‌کارگیری استانداردهای ساخت، کیفیت مواد اولیه، خدمات پس‌از فروش، قیمت منصفانه و تنوع در تولید است.

در همین راستا می‌توان گفت که فیلتر سرکان با برخوداری از تمامی این ویژگی‌ها به‌عنوان یک برند معتبر در بازار ایران به عرضه انواع فیلترهای مورد نیاز برای دارندگان خودروهای سواری می‌پردازد.


One thought on “برند فیلتر ماشین سواری !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *