23 بهمن 1402

بهترین فیلترهای ماشین 206

206، ماشینی است که قطعات آن به‌نسبت سایر خودروها از قیمت بیشتری برخوردار است. برای خیلی از افرادی که امروز به‌دنبال خرید بهترین فیلتر 206 هستند تا بتوانند کارایی خودروی خود را تا حد قابل قبولی افزایش دهند کار سختی است که هنگام ایراد در آن به‌دنبال خرید ارزان باشند.

به همین دلیل، باید برای تعویض به‌موقع فیلترهای این خودرو اقدام شود. با توجه به تنوع برندهای تولیدکننده این محصولات، باید به‌دنبال قطعاتی باشید که از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشند.

در ادامه این مقاله علاوه‌بر معرفی انواع فیلتر خودروی 206، انواع تیپ آن و تمام ویژگی‌های هریک را بررسی کرده‌ایم تا بتوانید بیشتر با آنها آشنا شوید.

انواع تیپ خودروی 206

206 از جمله خودروهای هاچ‌بکی بوده که در ایران از محبوبیت زیادی برخوردار است. این خودرو علی‌رغم اینکه از قیمت بالایی برخودار است، باز هم در بازار کنونی حجم تقاضای زیادی دارد.

206 به‌خصوص در بین جوانان از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و تقاضای بالایی برای آن وجود دارد. این مدل خودرو از 6 تیپ مختلف تشکیل شده که هر کدام ویژگی‌ها و امکانات متفاوتی دارند.

در ادامه ویژگی هریک از این تیپ‌ها را به‎طور کامل بررسی کرده‌ایم:

تیپ 1

از ویژگی‌های این تیپ می‌توان به فرمان هیدرولیک، قابلیت تنظیم شیشه‌های جلو به‌صورت برقی و ریموت کنترل با قفل مرکزی اشاره کرد. این تیپ با توجه‌ به اینکه سال تولید آن به‌نسبت بقیه کمی قدیمی‌تر است، برخی از امکانات دیگر را ندارد.

به‌عنوان مثال، در این تیپ دیگر خبری از ترمز ABS نیست. همچنین، برای سرنشینان جلو نیز دیگر ایربگی وجود ندارد.

این تیپ یکسری تفاوت‌های ظاهری در داخل کابین با تیپ 3 دارد. به‌عنوان مثال، بوق آن به‌جای قرارگرفتن روی غربیلک فرمان، روی فلاشک راهنما قرار گرفته است.

تیپ 2

از سال 1381، ایران خودرو تولید خودروهای 206 تیپ 2 را آغاز کرد. این مدل تفاوت چشمگیری با تیپ 1 نداشته و صرفا یکسری تغییرات در داخل کابین اعمال شده‌اند.

البته این موضوع را هم در نظر داشته باشید که بعد از سال 1390، تغییرات زیادی در ایمنی این خودروها اعمال شد. به‌عنوان مثال، 206‌هایی که از این سال به ‌بعد تولید شدند، از ایربگ و ترمزهای ABS برخوردار بودند.

درکل، تفاوت زیادی بین تیپ 1 و 2 وجود نداشته و قطعات آنها نیز شبیه هم است. درصورتی‌که نیاز به تعویض انواع فیلتر آن باشد، باید بهترین فیلتر 206 روی آن قرار بگیرد.

تیپ 3

این مدل از خودروهای 206 از لحاظ قطعات و فنی، هیچ تفاوتی با 2 تیپ قبلی خود ندارد. صرفا یکسری تفاوت‌های ظاهری در داخل و بدنه خودرو اعمال شده‌اند.

البته به این موضوع توجه داشته باشید که تیپ 3، نسبت‌ به بقیه مدل‌های این خودرو کمی کمیاب‌تر است. در این تیپ اکثر قسمت‌های خودرو به‌صورت برقی قابل تنظیم‌اند.

به‌عنوان مثال، علاوه‌بر برقی شدن تنظیم شیشه‌های عقب، امکان کنترل برقی آینه‌های بغل نیز وجود دارد. همچنین، تهویه خودرو به‌جای دستی، به‎صورت اتوماتیک تنظیم می‌شود.

تیپ 4

این تیپ خودرو به‌نسبت مدل‌های قبلی تفاوت‎ زیادی داشته است. به‌عنوان مثال، موتور این خودرو TU5 بوده و قدرت بیشتری به‌نسبت موتور قبلی دارد.

این خودرو بسیار کمیاب بوده و بیشتر برای جانبازان و افرادی که از معلولیت رنج می‌برند، طراحی شده است. به همین دلیل، گیربکس آن به‌صورت 4 سرعته اتوماتیک بوده تا کار راننده راحت‌تر باشد.

تیپ 5

در ایران، محبوب‌ترین تیپ خودروهای 206، همین مدل است. این مدل اولین بار در سال 1382 تولید و روانه بازار شد. از همان زمان، حجم تقاضا برای خرید آن شیب صعودی طی کرد.

ظاهر این مدل شبیه به تیپ 3 بوده و فقط چند تغییر کوچک داشته است. گیربکس این خودرو به‌صورت 5 سرعته دستی طراحی شده و موتور آن از نوع TU5 است.

این تیپ با داشتن شتاب 11.6 ثانیه، بیشترین شتاب صفر تا 100 را در بین سایر مدل‌های این خودرو به خود اختصاص داده است.

با توجه به داشتن ترمز ABS، بهترین فیلتر 206 و ایربگ برای سرنشینان جلو، در اوایل ورود این خودرو به یکی از بهترین و مجهزترین خودروهای تولیدشده تبدیل شد.

تیپ 6

تیپ 6 نیز با توجه به امکانات زیادی که دارد، در بین خریداران از محبوبیت زیادی برخوردار است. این تیپ تقریبا امکاناتی مشابه 207 داشته و می‌توان با خرید آن، از این امکانات بهره‌مند شد.

این خودرو علی‌رغم داشتن چنین امکاناتی، از قیمت کم‌تری نسبت به 207 برخوردار است. تفاوت آن با تیپ 5 در داشتن گیربکس 4 سرعته است.

انواع فیلترهای ماشین 206

انواع مختلف فیلتر در این خودروها تعبیه شده‌اند. برای اینکه خودروی شما بتواند بهترین کارایی را داشته باشید، باید از بهترین فیلتر 206 برای آن استفاده کنید. در ادامه برخی از انواع آن را معرفی کرده‌ایم:

فیلتر هوا ماشین 206

برای اینکه موتور خودرو بتواند به‌خوبی کار کند، نیاز دارد تا از بنزین خالص و غلیظ استفاده کند. این فیلتر با گرفتن ریزگردها، کمک می‌کند تا بنزین خالص به موتور برسد.

دقت داشته باشید فیلترهای تقلبی زیادی در بازار موجودند. هنگام خرید باید بهترین فیلتر 206 را انتخاب کنید. یکی از بهترین برندهای تولید فیلتر در ایران، برند سرکان است. به شما پیشنهاد می کنیم اگر نگران ماشین خود هستید و عملکرد آن برای شما مهم است؛ حتما از فیلتر هوا سرکان برای 206 خود استفاده کنید تا در بلند مدت از آسیب های احتمالی در عمان باشید.

 

فیلتر روغن 206

درصورتی‌که می‌خواهید خودروی شما به بهترین شکل ممکن کار کند، باید بهترین فیلتر 206 را برای آن خریداری کنید. یکی از محصولاتی که تاثیر زیادی در عملکرد خودرو دارد، فیلتر روغن آن است.

این فیلتر با کنترل کیفیت روغن خودرو، از وارد شدن فشار زیاد و در پی آن آسیب به خودرو جلوگیری به‌عمل می‌آ‌ورد. فیلتراسیون در این فیلتر بسیار مهم است و از ورود ناخالصی به موتور 206 شما جلوگیری می‌کند. بسیاری از ماشین های 206 به محض تعویض این فیلتر، چراغ روغن آن ها روشن می‌شود. اگر شما هم به این مشکل خوردید حتما فیلتر روغن سرکان را امتحان کنید…

 

فیلتر کابین 206

برای اینکه داخل اتاق خودرو هوای سالم و مطلوبی داشته باشید، باید هرچند وقت یکبار برای تعویض فیلتر کابین آن اقدام کنید. یادتان باشد که فیلتر کابین محافظ ریه های شماست.

این فیلتر از نفوذ گردوغبار به داخل اتاق کابین جلوگیری کرده و با این عملکرد، رسیدن هوای سالم به سرنشینان را تضمین می‌کند.

فیلتر سوخت 206

درصورتی‌که از بهترین فیلتر 206 برای سوخت خودرو استفاده نکنید، احتمال واردشدن آسیب جدی به وسیله نقلیه شما خیلی بالا است. با وجود بنزین های آلوده در کشور، نیاز به فیلتراسیون آن ها قبل از ورود به موتور زیاد است. اگر ناخالصی های مختلف از طریق بنزین وارد موتور شود، راندمان خوبی نخواهید داشت.

جمع‌بندی

با توجه به ورود قطعات تقلبی به بازار، استفاده از بهترین فیلتر 206 برای این خودرو ضرورت دارد. به همین دلیل، قبل از اینکه برای خرید هریک از انواع فیلتر خودروی خود اقدام کنید، باید این مسئله را مد نظر قرار دهید.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که استفاده از فیلتر جدید، در عملکرد خودرو تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. همچنین، این قطعات می‌توانند از واردشدن آسیب به موتور و قسمت‌های دیگر خودروی 206 جلوگیری کنند.


One thought on “بهترین فیلترهای ماشین 206

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *