15 آذر 1401

فیلتر سوخت اصلی گرد و غبار و رطوبت موجود در سوخت را حذف می‌کند تا از پمپ تزریق و نازل موتور در برابر سایش و گرفتگی محافظت کند.

چگونه مواد خارجی موجود در سوخت می تواند بر موتور شما تأثیر بگذارد:

وضعیت موتور

اتفاقات

علت

کاهش بازدهی کامل

فرسودگی و گرفتگی پمپ بنزین و نازل

گرد و خاک

افزایش مصرف سوخت

زنگ زدگی

رطوبت

فشار بیش از حد معمول به موتور

یخ زدگی داخل سیستم

 

سیستم سوخت رسانی به موتور

 سوخت از مخزن سوخت با مکش ایجاد شده در پمپ تغذیه به موتور ارسال می‌شود. پمپ بنزین در این مدار قرار دارد. سوخت از ورودی فیلتر عبور می‌کند، وارد محفظه فیلتر می‌شود و سپس از محیط و مدیای فیلتر عبور می‌کند که در آن مواد اضافی و آلاینده‌ها تصفیه و فیلتراسیون می‌شود.

سیستم سوخت رسانی

توضیحات ضمیمه

فیلتراسیون سوخت: این عمل باعث حذف گرو غبار و آلاینده‌های مضر برای موتور خودرو می‌گردد.

واشر: ایجاد یک مهر و موم برای جلوگیری از نشت سوخت در مفصل‌ها ایجاد می‌کند.

فنر: وظیفه نگهداری محکم فیلتر در محل قرارگیری خود را به عهده دارد.

انواع و ویژگی‌های فیلتر سوخت

به طور کل دو نوع فیلتر بسته به نوع طراحی محل قرارگیری آن‌ها وجود دارد. این فیلتر ها با توجه به نوع خودرو و موتور آن‌ها، مطابق با محاسبات مهندسی طراحی و تولید می‌شود.

  1. فیلترهای سوخت پیچی: مدیای فیلتر در یک محفظه فلزی (به پوسته فلزی معروف است) قرار دارد که در قسمت پایین رزوه شده است. این نوع فیلتر کارایی عالی را ارائه می دهد زیرا کل کیس قابل تعویض است.
  2. فیلتر کارتریجی یا فیلتر المنتی: فقط مدیا فیلتر (المنت فیلتر) جایگزین می‌شود، بنابراین این کار به کاهش مقدار مواد زائد تولید شده در هر تعویض کمک می کند. به عبارتی فیلترهای المنتی دوست دار محیط زیست هستند.

مطالعه بیشتر: آشنایی بیشتر با فیلتر سوخت

تفاوت بین قطعات اصلی و تقلبی

  1. کارایی

شرک‌های معتبر همیشه از قطعات اصلی و مدیای مخصوصی استفاده می‌کنند که به طور خاص برای فیلتر کردن سوخت ایجاد شده است و عملکرد عالی فیلتر را ارائه می‌دهد. اما فیلترهای تقلبی که گاهی در بازار وجود دارند از متریالی با کیفید و کارایی و عمر پایین برای سود بیشتر استفاده می کنند. اگر این دو نوع فیلتر را در آزمایشگاه بررسی کنید به نتایج جالبی میرسید…

تفاوت فیلتر تقلبی و اصل

 

  1. کیفیت

بارش باران و رطوبتی که در پایین محفظه فیلتر سوخت جمع می‌شود که می‌تواند باعث زنگ زدگی پوسته فلزی نامرغوب شود. محفظه فیلتر برندهای اصلی دارای سطوح داخلی است که با پوشش ضد زنگ مخصوص محافظت می‌شود تا از زنگ زدگی پوسته فلزی و نشت سوخت جلوگیری کند. برخی از قطعات تقلبی اصلا ضد زنگ ندارند. این موضوع می تواند در نهایت باعث نشت سوخت شود.

تفاوت فیلتر تقلبی و اصل

  1. چرخه عملکرد

در فیلترهای اصلی، میزان چین و حجم متریال‌های استفاده شده در المنت تصفیه، بسته به فشار پمپ خودرو، و سیستم طراحی مهندسی هر مدل از خودرو، طراحی و تولید می‌شود. با توجه به این امر جنس متریال استفاده شده، فاصله بین هر چین، چسب‌های مورد استفاده و… تعیین می‌گردد. اما در فیلترهای تقلبی اینگونه نیست. شرکت‌های زیر زمینی برای کاهش هزینه های خود و عدم پژوهش و تحقیقات مهندسی لازم، از هر نوع متریالی که صورت سلیقه ای استفاده می‌کنند. این کار کاملا غیر اصولی و خطرناک است.

فیلتر سوخت اصلی

داده بالا صرفا از آزمایش برخی قطعات تقلبی بدست آمده و نمی توان برای تمامی مدل ها در نظر گرفت.

اهمیت جایگزین کردن و تعویض به موقع

فیلترهای سوخت باید به طور مرتب تعویض شوند. در غیر این صورت، محیط داخلی فیلتر ممکن است مسدود شود که باعث می شود موتور از تامین سوخت خود محروم شود و در نتیجه خروجی آن کاهش یابد.

فیلتر سوخت استفاده شده

اگر برای مدت زمان طولانی استفاده شود، محیط فیلتر می تواند تخریب شده و پاره شود و آسیب جدی به موتور خودرو برسد. پس حتما فیلترهای بنزین خود را به صورت دوره ای تعویض کنید. زمان حدودی تعویض هر نوع فیلتر به کارخانه تولید کننده فیلتر بستگی دارد و حتما به کاتالوگ محصول همانجا مراجعه کنید.

جهت انتخاب و مشاهده کاتالوگ آنلاین فیلتر سرکان اینجا کلیک کنید.


6 thoughts on “فیلتر سوخت اصلی یا تقلبی

  1. چه جالب من خیلی در این خصوص از تعویض روغنی ها پرسیدم اما جواب درستی و واضحی نگرفتم

  2. لطفا در مورد فیلترهای خاصی تصفیه آب هم مطلب بنویسید. نحوه عملکردشون و موارد استفاده شون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *