مرکز آموزش فیلتر سرکان

مرکز آموزش فیلتر سرکان با هدف آگاه سازی عموم مردم در خصوص شناخت و انتخاب فیلترهای خودرو راه اندازی شده است این مرکز سعی دارد با تهیه مقاله های آموزشی،پادکست ها و فیلم های مختلف آموزشی باورهای غلط مردم را نسبت به فیلترها و سرویس های دوره ای خودرو تغییر دهد مطمئنا با تعویض به موقع فیلتر و انجام سرویسها دوره ای همه ما می توانیم هم در سلامت شهر مان و هم درسلامت نگه داشتن خودرو گامی موثر برداریم اگر می خواهید بدانید بهترین زمان برای تعویض فیلترهای چه موقعی می باشد؟ اگر علاقه دارید بدانید چه معیارهایی برای انتخاب فیلتر می تواند موثر باشد؟ اگر دوست دارید بدانید که اجزای داخلی یک فیلتر روغن چیست؟ پیشنهاد میکنیم با ما همراه باشید

نمایش فیلم های آموزشی

مقالات


تاریخچه خودرو ساب SAAB

اگر به صنعت خودرو علاقه‌مند هستید برای یکبار هم شده نام برند ساب_ Saab را شنیده‌اید. ساب – Saab یک کارخانه سوئدی است که سال 1937 در بحبوبه جنگ جهانی اول و دوم در صنعت هوا فضا در شهر Linköping تأسیس شد. البته این تأسیس این کارخانه به منظور شرکت در جنگ نبود بلکه سوئد برای محافظت از بی‌طرفی خود در جنگ کارخانه ساب-Saab را تأسیس کرد. با پایان یافتن جنگ و از رونق افتادن تولید هواپیمای جنگی کارخانه ساب – Saab  تصمیم به ورود به صنعت خودرو گرفت.


08 ارديبهشت 00

هر آنچه که درباره خودرو ولوو - Volvo باید بدانیم:


اگر از شما بپرسند که ایمن‌ترین خودرو جهان کدام است، قطع به یقین بدون نیاز به تقلب و جست و جو در اینترنت با اطمینان پاسخ می‌دهید ولوو – Volvo. در این مقاله به بررسی و تاریخچه یکی دیگر خودروهای سوئدی و البته محبوب می‌پردازیم. 
کمپانی ولوو – Volvo یکی از برندهای صنعت خودروسازی است که در  شکل گیری صنعت خودروسازی در جهان، سهم بزرگی دارد، چرا که فعالیت‌های شرکت خودروسازی ولوو تنها به اتومبیل محدود نمی‌شود و اثر بزرگی در صنعت خودروسازی نیز  داشته است.


بررسی تاریخچه کونیگزگ – Koenigsegg

 صفت خاص بودن معنای مشخصی ندارد اما در صنعت خودرو، کونیگزگ – Koenigsegg  را می‌توانیم یک خودرو خاص بنامیم. شرکتی سوئدی که تاریخچه بلند بالایی ندارد اما اسم و آوازه‌ی آن به گوش همه‌ی دوست‌داران خودرو و حتی افرادی که اطلاعات کمی درباره خودرو دارند، رسیده است. کم تولید می‌شود اما کیفیت و پیشرو بودن آن در تکنولوژی اما بازار خودروهای لوکس اسپورت را فتح کرده است. خودرویی که شاید گل سر سبد بسیاری از قهرمانان جهان و بازیگران است.


همه چیز درباره خودروی Elfin - الفین
استرالیا با همه جذابیت‌های توریستی خود، در صنعت خودروسازی هم جذابیت‌هایی دارد که توانسته خیلی ازعاشقان خودرو را به سمت خودش جذب کند. Elfin – الفین دومین برند خودروسازی استرالیا است که به بررسی آن می‌پردازیم. اگر برای اولین بار است که نام الفین را می‌شنوید، شاید حدس بزنید که این یک برند خودرویی مسابقه‌ است تا یک خودرو سواری شهری و البته باید این نوید را بدهیم که درست حدس زده‌اید. الفین یک برند مسابقه‌ای است، که در این مقاله به بررسی و تاریخچه آن می‌پردازیم. 


تاریخچه خودروسازی HSV

 شاید برای خیلی‌ها شنیدن این عبارت "استرالیا قطب خودروسازی جهان" کمی شگفت انگیز و غیر قابل باور باشد، اما باید اعتراف کنیم استرالیا هم، در بازه‌ای از تاریخ در صنعت خودروسازی پیشرو بوده است. بعد از معرفی برندهای Holden  و FPV ، به سراغ برند دیگری با نام HSV  می‌رویم. این برند هم مانند FPV  برگرفته از سه کلمه Holden Special Vehicles  است که در سال 1987 در ویکتوریا استرالیا تأسیس شد.


28 آبان 99

همه چیز درباره خودرو FPV

یکی دیگر از شرکت‌های خودرویی، که در استرالیا شناخته شده است، FPV می‌باشد. شرکت خودروسازی FPV که برگرفته از Ford Performance Vehicle در سال 1991 در ویکتوریا استرالیا – Victoria Australia توسط غول آمریکایی  یعنی شرکت خودروزسازی فورد تأسیس شد.  FPV این برند استرالیایی، به عنوان سومین تولید کننده بزرگ خودرو در استرالیا، مجموعه‌ای چشمگیر از وسایل نقلیه مسافرتی متوسط و بزرگ را برای بازار داخلی و صادراتی ارائه می‌دهد. در این مقاله سعی کردیم به صورت کامل و جامع به بررسی برند FPV بپردازیم.


17 آبان 99

تاریخچه خودرو در جهان

تاریخچه خوردرو و ماشین همواره جز موضوعاتی است که خیلی چالش داشته است، حتی خیلی‌ها بر این باورند که اولین خودرو توسط هنری فورد اختراع شده است اما اگر کمی در تاریخ کنکاش کنیم متوجه می‌شویم که اولین خودرو به سال 1627 پیوند خورده است، زمانی که Ferdinand Verbiest – فردیناند فربیست مبلغ مسیحی بلژیکی برای اولین بار یک اسباب بازی برای امپراتور چین Kangxi ساخت. نکته قابل توجه این اسباب بازی، کار کردن آن با بخار بود و برای همین تاریخ مدعی است که اولین وسیله‌ای که با بخار کار کرد و به عنوان (auto-mobile) از آن می‌توانیم یاد کنیم این اسباب بازی است.

هلدن - Holden استرالیا خودرویی برای همه نسل

در قسمت قبل به معرفی خودروی هولدن پرداختیم که یکی از پرفروش‌ترین خودروهای کشور استرالیا است. خودروی سازی هولدن – Holden در سال 1852 توسط آقای جیمز الکساندر تأسیس شد که در ابتدای کار به تعمیرات وسایل خونه و سپس به مونتاژ بدنه‌ برندهای دیگر، کارش را شروع کرد. در قسمت قبل گفتیم که خودروسازی هولدن-Holden سال‌های پر فراز و نشیبی را سپری کرد تا در دهه 1970 سری جدید خودروهای خود را با نام HQ  آغاز کرد. اما این فراز و نشیب‌ها همچنان ادامه دارد تا سال 2020 که در این مقاله به ادامه آن می‌پردازیم.   


معرفی خودرو هلدن - Holden استرالیا  
دومین کشوری که به معرفی برندهای خودرویی آن می‌پردازیم، استرالیا است. استرالیا دارای سابقه قدرتمندی در زمینه طراحی و تولید اتومبیل است اما در حال حاضر بیشتر اتومبیل‌های استرالیا وارداتی هستند. حال به معرفی برندهایی می‌پردازیم که توانستهاند در بازار خودرو استرالیا و جهان زنده بمانند: از جمله Holden, Ford Australia و Toyota Australia


Kamaz  کشنده قدرتمند روسی

کاماز شاید آشناترین برند روسی برای خیلی از ماشین‌دارها علی الخصوص کسانی که علاقه به ماشین سنگین و موتور دارند، باشد. کاماز یک برند سازنده‌ی کامیون و موتور در Naberezhnye Chelny است. کلمه کاماز برگرفته از بندری که در رودخانه کاما (کامه) قرار دارد استفاده شده است.